Krém či gel
Dříve se používala a byla známá octanová mast, nyní je k dostání forma gelová. Octan gel je určen k zevnímu použití a pomáhá při mechanicky způsobených otocích, pohmožděninách či při poštípání hmyzem. Působí adstringentně a chladivě.
Rosen Octan gel mějte vždy po ruce při sportu i v přírodě. Doma následně pokračujte v aplikaci studených obkladů, přičemž pro přípravu roztoku použijte Octan sáčky.
Složení Octan gelu: aqua, potassium alum, acetic acid, hydroxyethylcelulosa, citric/malic acid, sodium bicarbonate, calcium oxide, PVP, magnesium stearate, talc.
Použití: Octan gel nanášejte na postižené místo několikrát denně. Neaplikujte do otevřených ran.
Výrobce: RosenPharma a.s., Praha
Balení: 40g tuba (Gelatum aluminii acetici malici 40 g)
Octanovou mast (krém) lze v lékárně koupit jako Unguentum Burow, v podobě již namíchaného kelímku cca za 50 Kč.
Zdroj: Octanová mast otoky
Poradna
V naší poradně s názvem HOLTOVA MAST (UNGUENTUM HOLT) se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Cempírek.
Holtova mast a její použití. Jejím základem je draselné mýdlo obohacené o dehtovou tinkturu. Vše je smícháno do podoby krému, odborně do takzvané emulze. Obsah dehtů ovlivňuje její vzhled pach i barvu. Holtova mast se používá k hojení menších vyrážek. Typicky kopřivky u kojenců a úspěšná bývá i léčba různých druhů dermatitid s menším lokálním výskytem. Vzhledem k obsahu dehtu v holtově masti není vhodné používat tuto mast dlouhodobě nebo na větších plochách, protože dehty se vztřebávají kůží, tím jednak léčí, ale také zatěžují močové cesty svým usazováním při vylučování z těla.
Zdraví vás Cempírek!
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a bude moci vložit svůj komentář.
Zdroj: diskuze Holtova mast (Unguentum Holt)
Interakce
Na ošetřovanou pokožku nedávejte kosmetiku ani produkty péče o pleť.
Zdroj: Burow mast
Mast na podráždění kůže
Jde o tak zvané Burowovo řešení. Tvůrcem byl Karl August Burow (1809-1874), vojenský chirurg a anatom. Burow byl také vynálezcem některých technik plastické chirurgie a hojení ran, které jsou dodnes široce používány.
Většinu forem Burowova řešení lze použít jako adstringent, kdy se používá k úlevě od podráždění kůže způsobeného břečťanem, dubem a škumpou a vyrážek z alergických reakcí na mýdla, detergenty, kosmetiku a šperky. Umožňuje to kombinace dvou účinných látek obsažených v Burowově roztoku, tj . tetradekahydrátu síranu hlinitého a monohydrátu octanu vápenatého.
Zdroj: Burow mast
Co dělat, když vynecháte dávku
Aplikujte dávku co nejdříve si vzpomenete. Pokud se však blíží čas na další dávku, počkejte do té doby a aplikujte běžnou dávku. Neaplikujte další dávku, abyste nahradili vynechanou dávku.
Zdroj: Burow mast
Kontraindikace
Tento lék byste neměli používat, pokud jste měli alergickou reakci na některou z jeho složek.
Tento lék byste neměli užívat častěji nebo ve větším množství, než vám předepsal lékař.
Nepoužívejte tento přípravek k léčbě kožních problémů, které váš lékař nevyšetřil.
Zavolejte svému lékaři, pokud se vaše příznaky nezlepší nebo pokud se zhorší.
Zdroj: Burow mast
Jak používat Burowovu mast
Při místní aplikaci nezakrývejte ošetřovanou oblast obvazem, pokud to nenařídí váš lékař.
Pokud užíváte tento lék bez lékařského předpisu, postupujte podle pokynů na štítku léku.
Před a po použití tohoto léku si umyjte ruce mýdlem a vodou.
Tento lék je určen pouze k použití na kůži a nesmí se dostat na sliznice. Proto buďte opatrní v oblasti očí, nosu nebo úst. Pokud se na tato místa dostane, ihned jej opláchněte. Nepoužívejte tento lék uvnitř konečníku, pokud vám to neřekne lékař. Pokud si nejste jisti, na jaké části těla můžete tento přípravek použít, zeptejte se svého lékárníka.
Zdroj: Burow mast
Doba léčby
Stejně jako jiné infekční choroby se i impetigo léčí antibiotiky. Při málo závažném průběhu impetiga postačují antibiotické masti a omezení fyzické aktivity. Pokud se však impetigo rozšíří na větší plochu těla nebo je doprovázeno vysokou horečkou, je třeba nasadit antibiotika celková, která se užívají v tabletách.
Léčebný postup:
- aplikování antiseptických roztoků či mastí (mupirocin, acidum fusidicum, bacitracin);
- jemné odstraňování krust pomocí keratolytických mastí nanesených na gázu (saloxyl unguentum s obsahem kyseliny salicylové);
- hygienická opatření bránící přenosu (vlastní ručníky, ložní prádlo a podobně);
- ošetřování všech lézí najednou;
- minimalizování tření oděvem či obvazem (snadná infekce oděrek);
- celková terapie při neúspěchu místní léčby či při rozsáhlých projevech (celková terapie antibiotiky);
- při průkazu streptokoků skupiny A následuje celková léčba antibiotiky jako prevence glomerulonefritidy a po měsíci vyšetření moči.
Zdroj: Impetigo – inkubační doba
Léky s názvem začínající písmenem K až Z.
Zdroj: Sukl.cz
Zdroj: Léky, které od července nehradí zdravotní pojišťovny K až Z