Gel
Rozex gel má obdobné použití jako krém. Léčí se s ním dermatitida. V naší republice není Rozex gel zaregistrovaný.
Zdroj: Rozex
Rozex gel má obdobné použití jako krém. Léčí se s ním dermatitida. V naší republice není Rozex gel zaregistrovaný.
Zdroj: Rozex
Rozex 7,5 mg/g krém (30 g) je na recept.
Zdroj: Rozex
Rozex nebo Rosalox jsou krémy určené k léčbě rosacey (růžovky). Rozex je pouze na lékařský předpis. Dle zkušeností je krém účinný na léčbu růžovky. Průměrná doba léčby je 3 až 4 měsíce. Růžovka je dermatitida, která vypadá jako akné, ale objevuje se až ve středním věku. Častěji jí trpí ženy, ale u mužů má horší průběh. Vyskytuje se především v obličeji a zasahuje nos, tváře, čelo i bradu. Projevuje se nejprve zčervenáním kůže a poté se zarudlá a napjatá pokožka pokryje otoky a hnisavými puchýřky. Vyskytuje se ve střední a severní Evropě u 10 % pacientů keltského typu. Jde o světlovlasé až rusovlasé ženy, s jemnou světlou kůží, modrýma očima, fototypem I–II a ve věku okolo 40 let. Rozex gel není v České republice zaregistrovaný.
Zdroj: Rozex
Interakce s celkově podávanými léky je nepravděpodobná, protože absorpce metronidazolu po kožní aplikaci Rozex krému je nízká.
U malého počtu pacientů užívajících orálně metronidazol společně s alkoholem byly zaznamenány zažívací, oběhové a neurotoxické obtíže. Perorální metronidazol potencuje účinek kumarinových antikoagulancií, a tudíž prodlužuje protrombinový čas. Účinek lokálního metronidazolu na protrombin není znám.
Zdroj: Rozex
Neexistují údaje o předávkování u člověka. U potkanů nebyla prokázána akutní toxicita po orálním podání formule pro topické použití obsahující 0,75 % metronidazolu s konečnou dávkou maximálně do 5 g/kg tělesné hmotnosti. Tato dávka odpovídá 12 tubám po 30 g Rozex krému nebo více než 7 tubám po 50 g pro dospělého člověka vážícího 72 kg a 2 tubám pro dítě vážící 12 kg.
Recenze od respondentů jsou vesměs pozitivní.
Zdroj: Rozex
Dosud nejsou k dispozici spolehlivé informace o užívání Rozex krému v těhotenství. Metronidazol prochází placentární bariérou a rychle se dostává do cirkulace fétu. U potkanů a myší nebyla po perorálním podání pozorována fetotoxicita. Protože reprodukční studie na zvířatech nejsou vždy prediktivní pro člověka a protože je metronidazol v orálním podání u některých hlodavců kancerogenní, tento lék se v těhotenství smí používat, pouze pokud je to jasně nezbytné.
Po orálním podání je metronidazol secernován do mateřského mléka v podobných koncentracích, jako jsou v plazmě. Ačkoli při kožní aplikaci Rozex krému jsou krevní hladiny signifikantně nižší než při orálním podání, musí být u kojících matek rozhodnuto, zda přerušit kojení či léčbu, přičemž je nutno vzít v úvahu důležitost léčby pro matku.
Zdroj: Rozex
ROZEX KRÉM CRM 1X30GM je krém obsahující léčivou látku metronidazol, která působí proti mikroorganizmům (bakteriím a prvokům) způsobujícím onemocnění. Rozex krém je určen k léčbě růžovky (Rosacey) u dospělých. Vždy používejte Rozex krém přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Postižené místo jemně omyjte a po jeho osušení nanášejte krém v tenké vrstvě 2krát denně (ráno a večer) na celou léčenou plochu kůže. Jemně stlačte tubu a na konečky prstů vytlačte takové množství krému, které stačí pokrýt postižené místo. Po použití tubu opět pevně uzavřete. Léčba obvykle trvá několik měsíců. Krém Rozex není určen k perorálnímu podání (užití ústy). Pokud k tomu dojde, poraďte se s lékařem. Jestliže jste zapomněl(a) použít Rozex krém, nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Vraťte se ke svému pravidelnému režimu. Pokud vynecháte více dávek, poraďte se se svým lékařem. Léčba růžovky trvá několik měsíců. Je důležité, abyste pokračoval(a) v léčbě podle doporučení svého lékaře a bez porady s ním ji neukončoval(a).
Zdroj: Metronidazol
Při užití Rozex krému byly pozorovány pouze mírné lokální nežádoucí účinky v podobě kožního diskomfortu (pálení a píchání), erytému, podráždění kůže, svědění a zhoršení růžovky (rosacey). Tyto nežádoucí účinky se objevují u méně než 3 % pacientů.
Byly hlášeny následující nežádoucí účinky, přičemž v každé třídě orgánových systémů jsou nežádoucí účinky seřazeny podle následující zvyklosti:
Zdroj: Rozex
Rozex je bílý až světle béžový lesklý krém. Má být nanášen v tenké vrstvě na postižená místa kůže 2x denně, a to ráno a večer. Před aplikací by měla být postižená místa jemně omyta. Po aplikaci Rozex krému může pacient použít nekomedogenní a neadstringentní kosmetiku. Pro starší pacienty nemusí být dávka upravena. Použití Rozexu se nedoporučuje u dětí z důvodu nedostatečného množství údajů ohledně bezpečnosti a účinnosti přípravku v dětském věku.
Průměrná doba léčení je 3 až 4 měsíce. Doporučená doba léčby by se neměla překročit. Pokud je však efekt léčby zřetelný, může předepisující lékař zvážit podávání podle závažnosti příznaků na další 3 až 4 měsíce. V případě recidivy je možné léčbu opakovat po 3–5měsíční přestávce, ale jinak je třeba se vyhnout zbytečnému a prolongovanému podávání. V klinických hodnoceních trvala léčba růžovky topicky podávaným metronidazolem až 2 roky. Pokud nedojde k jasnému klinickému zlepšení, léčba by měla být ukončena.
Je nutno vyloučit kontakt s očima a se sliznicemi. Objeví-li se podráždění, je třeba Rozex krém používat méně často nebo dočasně přerušit jeho užívání, a je-li to nutné, vyhledat radu lékaře. Na rozdíl od Rozex gelu je Rozex krém vhodný k aplikaci na suchou kůži.
Metronidazol je nitroimidazol a musí být podáván s opatrností u pacientů s anamnestickou nebo probíhající poruchou krevního obrazu. Je třeba se vyhnout zbytečnému a prolongovanému podávání tohoto léku. Je prokázáno kancerogenní působení metronidazolu u určitých živočišných druhů. Kancerogenní působení u člověka není dosud prokázáno, v každém případě je však nutné omezit expozici léčených ploch UV záření (opalování, solárium, horské slunce).
Rozex krém je kontraindikován u osob s anamnestickou přecitlivostí na metronidazol nebo na jiné obsažené látky.
Zdroj: Rozex
Večer si umyjte obličej, vezměte si sírové mýdlo, které trochu pokropte vodou, a namažte si jím tváře, čelo a nos, nechte působit přes noc a ráno si obličej omyjte teplou vodou a pak použijte krém na růžovku Rozex.
Růžovka souvisí i se životním stylem. Změňte stravovací návyky, omezte sůl a koření. Doporučuje se pít čaje na pročištění a úplně vyřadit bílou mouku v jakékoli podobě i sladkosti.
Dále zkuste:
Zdroj: Babské rady na červený nos
Účinná prevence je velmi obtížná. Nemoc lze tlumit vyvarováním se pití horkých nápojů, destilátů a omezením slunění. Jsme individuality a každému pomůže něco jiného, níže si tedy můžete vybrat z několika tipů, jak s tímto problémem bojovat.
Na růžovku je vhodná Kittlova mast (mast na červený nos). Dermatology je doporučovaná i mast Rozex.
Také můžete vyzkoušet tři různé oleje: mandlový na celý obličej (hydratuje, sjednocuje) a levandulový a růžový na tváře, kde se růžovka projevuje (působí protizánětlivě a zklidňují, mohou však vysušovat, proto ten mandlový olej). K odlíčení použijte na vatový tampon bio růžovou vodu bez alkoholu a pár kapek mandlového oleje a místo make-upu BB Cream BIO Nuxe. Báječně kryje, hydratuje a především zklidňuje.
Vhodné je extra panenské olivové mýdlo a organické ghanské bambusové máslo.
Zkuste mast s chytrou houbou v kombinaci s laserem.
Růžovku a kuperózu můžete tlumit a zabránit jejich rozšiřování s řadou HillVital na růžovku a kuperózu. Jde o pomoc založenou na přítomnosti aktivních látek a cenných bylinných extraktů.
Zdroj: Babské rady na červený nos
Pro lokální terapii jsou vhodné gely nebo krémy s lokálními antibiotiky, zejména metronidazolem (přípravek Rosalox a Rozex) a makrolidy erytromycinem a clindamycinem. Účinná jsou i lokální antimykotika (ketokonazol) a kyselina azelaiová. Antibiotika a antimykotika ničí nebo potlačují množení mikrobiálního osídlení kůže. Současně mají protizánětlivý účinek.
U mírnějších forem a pro udržovací léčbu se volí pasta s 1–2% sírou a ichtyolem, který má protizánětlivý účinek a potlačuje množení osídlení kůže. Stejným způsobem funguje i Lindan, který se používá při průkazu Demodex folliculorum.
Zevní aplikace kortikoidových přípravků se nedoporučuje kvůli podpoře začervenání a zmnožení kožních cév. Po vysazení kortikoidů navíc následuje silné a terapeuticky těžce ovlivnitelné zhoršení projevů růžovky. Dalším nežádoucím účinkem je zeslabení kůže.
V místní léčbě je nutné vyloučit působení všech lokálních dráždivých látek, jako jsou mýdla a kosmetika obsahující alkohol, protože mohou provokovat nebo zhoršovat zarudnutí. Ochranu před UV zářením zajistí krémy s UVA a UVB filtrem.
U těžších případů se musí přistoupit k celkové léčbě antibiotiky. Opět se volí metronidazol (Entizol) nebo tetracyklin (Doxybene, Deoxymykoin, Doxyhexal). Podobně jako při akné se po dobu několika týdnů podávají nízké dávky antibiotik a podle odezvy lze postupně snižovat jejich dávku. Mechanismus účinku antibiotik není zcela jasný, nejspíše jde o protizánětlivý účinek.
Terapie celkovými retinoidy (deriváty vitaminu A) se volí u nejzávažnějších případů či neúčinnosti celkové léčby. Po dobu 3–4 měsíců se podává izotretinoin (Roaccutane). Retinoidy mají protizánětlivé účinky, pomáhají k normální obnově kůže.
U květákovitého zduření nosu připadá v úvahu chirurgická terapie. Při dermabrazi se pomocí vysokoobrátkové frézy vyhladí kožní povrch zbroušením. Povrchové kožní výrůstky se dají odstranit i pomocí CO2 laseru nebo běžným skalpelem. Před operačním zásahem a po něm se doporučuje podávání celkových retinoidů.
Různých typů laseru se využívá i při odstraňování rozšířených kožních cévek (teleangiektázií). Tyto kosmetické projevy je možné také odstranit elektrokoagulací pomocí tepelné elektřiny produkované platinovou kličkou.
Zdroj: Babské rady na červený nos
Používala jsem krém ROZEX od lékařky, ale bez velkých efektů. Marie
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět